Kırşehir Kaplıcaları

Kırşehir Kaplıcaları

Geçmiş tarihi boyunca çeşitli uygarlıklara ev sahipliği yapan Kırşehir eşsiz güzelliklerinin yanında şifa kaynağı olan Kırşehir kaplıcaları da bulunuyor. Özellikle Kapadokya’nın giriş bölgesi olmasından dolayı yaz mevsiminde turistlerin ziyaret ettiği önemli iller arasında yer alıyor. Bunların yanında yer altı kaynak zenginliği bakımından da termal tatil imkanı sağlıyor.  Kırşehir ilinin tüm güzelliklerini keşfederek yapacağınız bir termal tatil sizlere çok iyi gelecektir. Aşağıda termal tatil otelleri listesini hazırladık. Sizlerde bu termal oteller içerisinden seçim yaparak termal tatilin keyfini yaşayabilirsiniz. Aynı zamanda Kırşehir ilinde birçok yeraltı şehirlerini eşsiz kaplıcaları ile şahane bir tatil deneyimi yaşayabilirsiniz.

Kırşehir Kaplıcaları Listesi 2021

1- Kırşehir — GRAND TERME OTEL KAPLICASI

Kaplıcanın Su Niteliği

1534,21 mg/Lt, kaynak çıkışı, 59 °C olan florürlü (2.20 mg/Lt karışık nitelikte termal mineralli sudur. Oldukça faydalı özelliklere sahip olan kaplıcanın suyu aynı zamanda birçok hastalığa da iyi geldiği bilinmektedir.

GRAND TERME OTEL KAPLICASI  İletişim Adresi

Kuşdilli, Grand Hotel Terme, 1334. Sk. D:No:4, 40100 Kırşehir Merkez/Kırşehir

GRAND TERME OTEL KAPLICASI Telefon: (0386) 214 47 97

2- Kırşehir — TEMUR- TERMAL OTEL KAPLICASI

TEMUR- TERMAL OTEL KAPLICASI Su Niteliği

Toplam mineralizasyonu 1522,83 mg/Lt, kaynak çıkış sıcaklığı 52,6 °C olan termomineralli su olarak analizlerle ortaya çıkarılmıştır.

TEMUR- TERMAL OTEL KAPLICASI Adres: Kuşdilli, Yıldırım Beyazıt Cd. No:5, 40100 Kırşehir Merkez/Kırşehir

TEMUR- TERMAL OTEL KAPLICASI Telefon: (0386) 213 75 70

3-Kırşehir — ARMAS-TERMAL KIRŞEHİR OTEL

 ARMAS-TERMAL KIRŞEHİR OTEL Su Niteliği

Toplam mineralizasyonu 1473 mg/L,kaynak çıkış sıcaklığı 51 °C olan termomineralli su olarak bilinmektedir.

ARMAS-TERMAL KIRŞEHİR OTEL Adres: Bağbaşı Mah, Şehit Kerem Aydın Cad 49/5-a, 40100 Kırşehir Merkez/Kırşehir

ARMAS-TERMAL KIRŞEHİR OTEL Telefon(0386) 419 40 40

Kırşehir’de Termal Tatili Ne Zaman Yapılır?

Kırşehir ilinde eşsiz güzellikleri yaşamak için kaplıca tatillinizi ilkbahar ve yaz aylarını tercih edebilirsiniz. Kırşehir kaplıcaları sayesinde tatilinizi daha sağlıklı bir dönüşüme sokabilirsiniz.

Kırşehir termal otelleri sayesinde de aradığınız tüm hizmetleri bulabilirsiniz. Keyfini en iyi şekilde çıkarabilirsiniz. Sonunda kendinizi yenilemiş olarak sağlıklı bir tatilden evinize dönebilirsiniz.

Bir yanıt yazın