Konya Kaplıcaları

Konya Kaplıcaları

Konya Kaplıcaları
Konya Kaplıcaları

Kaplıcaların insan sağlığına olan faydalarını bilmeyen yoktur. Kaplıca cenneti olarak bilinen ülkemizde, birçok ilde kaplıcalar bulunmaktadır. Bunlardan en bilinenlerden biri de Konya Kaplıcaları olmaktadır. Konya ilinde yer alan birçok Konya Kaplıcası doğal yollardan şifa bulmak isteyenlerin uğrak yerleri arasındadır. Sağlık turizminin göz bebeği niteliğindeki kaplıcalar, değeri bilinmesi gereken en önemli kaynaklardandır.

Konya Kaplıcaları Fiyatları

Birçok kaplıca oteline bakıldığında Konya Kaplıca fiyatları oldukta makul durumdadır. Orta seviyede gelire sahip ailelerin sık tercih ettiği yerlerin başında olmasının sebebi fiyatının ekonomik oluşudur. Kaplıca otellerinin fiyatları sunmuş olduğu hizmetlere göre farklılık göstermektedir.

Kişiler tercihlerine göre dilerlerse yemeklerini kaplıca otellerinin restaurantında yiyebilir, dilerlerse bulundukları odalarda yemeklerini kendileri yapabilmektedir. Fiyatlar da buna göre değişmektedir. Ortalama bir fiyat vermek gerekirse Konya kaplıcaları fiyatları günlük kişi başı 200 TL civarından başlayıp alınan hizmetin özelliklerine göre değişmektedir.

Konya Karatay Termal Otel

Konya Karatay Termal Otel
Konya Karatay Termal Otel

Tatilini hem şifa bularak hem de eğlenerek yapmak isteyenlerin tercihi Konya Karatay Termal Otel olmaktadır. Otelin müşterilerine sağladığı birçok hizmet, burayı en çok tercih edilen tatil köylerinden biri yapmaktadır. Yaşanan pandemi döneminde otel, tüm tedbirleri alarak hizmetlerine devam etmektedir.

Müşterilerin sağlığını düşünen Konya Karatay Termal Otel, herhangi bir sağlık sorununun yaşanmaması adına hem güvenlik önlemlerini almakta, hem de salgınla mücadele de eldiven ve dezenfektan kullanımını aksatmadan yapmaktadır. Otelin belli aralıkla ilaçlanması ve dezenfekte edilmesi de, yine otelin müşterilerine ve sağlığa verdiği önemi gözler önüne sermektedir.

Konya Kaplıca Termal Tesisleri

Konya’nın muhteşem doğası içerisinde yer alan ve bulunduğu yere ayrıcalık katan Konya Kaplıca Termal Tesisleri sıklıkla tercih edilen kaplıca tesisleri arasında yer almaktadır. Dertlerine deva bulmak isteyenler hem tatillerini yapacak, hem de otelin sunmuş olduğu hizmetlerden yararlanma imkanına sahip olacaklardır.

Termal tesisler içerisinde kaplıca hizmetinin yanında birçok ek hizmetin de yer alıyor olması, tesislerden çok yönlü yararlanmayı mümkün kılmaktadır. Küçük büyük, yaşlı genç birçok kişinin tercihi artık termal tesisler olmaktadır.

Konya Karatay Termal Tatil Köyü

Konya Karatay Termal Tatil Köyü
Konya Karatay Termal Tatil Köyü

Konya Karatay Termal Tatil Köyü birçok etkinliğin yapılabilmesine imkan sağlamaktadır. Bayanlara ve erkeklere özel spa merkezleri ve havuzlar, muhafazakar aileler tarafından sıklıkla tercih edilmesini sağlamaktadır.

Konya kaplıcaları içerisinde yer alan termal tatil köyünde tamamen helal yiyecekler hazırlanıp, alkol kullanımı ve servisi yapılmamaktadır. Şık ve olabildiğince modern restaurantta birbirinden lezzetli yiyecekleri gönül rahatlığıyla yemeniz mümkündür.

Tatil köyü içerisinde yer alan mini market, olası ihtiyaçlarınız için büyük bir avantajdır. Kendi arabasıyla gelenler için tesiste yer alan otopark, park sorunu yaşamanızın önüne geçecektir. Yine tesise ait WİFİ hizmeti de müşterilere sunulan diğer ayrıcalıklardan biridir.

Çocuklu aileler için Konya kaplıcaları gerekli tüm detayları düşünmüş ve Konya Karatay Termal Tatil Köyü içerisinde bulunan çocuk kulübü, çocuk oyun alanları, çocuk havuzu gibi etkinlik alanları, siz tatilinizi yaparken onların da gönül rahatlığıyla oynamalarına imkan sağlamaktadır.

Çocuklara sunulan etkinliklerin yanında büyükler için de tenis kortu, basketbol sahası, masa tenisi, bisiklete binme gibi birçok etkinliği Konya kaplıcaları içinde yer alan Konya Karatay Termal Tatil Köyü ile yapmak mümkündür.

Konya Kaplıcaları Ilgın

Konya Ilgın’da yer alan kaplıcalar deri hastalığı başta olmak üzere birçok hastalığın tedavisinde tercih edilmektedir. Konya kaplıcaları arasında oldukça dikkat çekici olan ve şifalı suları ile ün salmış Ilgın, her yöreden her memleketten misafirlerini ağırlamaya devam etmektedir.

Ilgın Kaplıcaları Konya

Konya içerisinde yer alan önemli kaplıcalar şifa dağıtmaya devam ediyor. Bunlar arasında aşağıda bilgilerini paylaşacağımız Sahib Ata termal kaplıcaları yer alıyor.

Sahib Ata Termal Otel

Konya Ilgın’da yer alan kaplıcalar arasında en önemli seçenek Sahib Ata Termal Otel olarak görünmektedir. Sahib Ata Termal Otel içerisinde Bay ve Bayanlara özel hamamlara ek olarak ailelerin kullanımına tahsis edilen özel aile banyoları mevcut olup misafirlerin hizmetine sunulmuştur.

Sahib Ata Termal Otel Adresi

Konya Atatürk Stadyumu 69 km.Akşehir Otogarı 41 km.Ilgın Otogarı 4 km.Stadyum 80 km.Boz Tepe 46 km.Akşehir Gar 41 km. Konya Hava alanı 84 km. Ilgın Devlet Hastanesi 2 km. de yer almaktadır. Tesise gitmek için tıklayın.

Konya Kaplıcaları Nerede?

Konya kaplıcaları Konya il sınırları içerisinde yer alıp, Ilgın ilçesinde ağırlıklı olarak yer almaktadır. Tarihe tanıklık eden en önemli ilçelerden olan Ilgın Konya’ya 86 km uzaklıkta yer almaktadır. Konya’nın şifalı sularının toplandığı ve en sık olduğu yerlerdendir. 32 000 nüfusa sahip olan ilçe şifalı sularıyla adını tüm dünyaya duyurmayı başarmıştır.

Karatay Termal Tatil Köyü Konya Fiyat Listesi

Tatilini Karatay Termal Tatil Köyü tercih ederek yapmak isteyenler tesisin fiyatlarını merak etmektedir. Burada tatil yapmak için fiyatlar kalınacak gün sayısı, hangi günler arası tatil yapılacağı, kaç kişilik odada kalınacağı gibi durumlara bağlı olarak değişmektedir.

Konya kaplıcaları içinde yer alan bütün kaplıcalar ve tatil köyleri için bu durum geçerli olmaktadır. Birçok internet sitesi Karatay Termal Tatil Köyü için rezervasyon kabul etmektedir ve her sitenin tatil köyü için istediği ücret farklı olmaktadır.

 

 

Bir yanıt yazın