Hangi Kaplıca Ne Tür Hastalığa İyi Geliyor ?

kaplıcalar

Merhaba arkadaşlar sizler için hazırlamış olduğumuz yazımızda sizlere Hangi Kaplıca Ne Tür Hastalığa İyi Geliyor ? sizinle paylaşıyorum.

Türkiye de bir çok şifa madenlerimiz bulunmakta. Bunlar kaplıcalar, şifalı sular gibi doğal sağlık kültürümüz olarak kalmıştır.  Türkiye ve yurt dışından özellikle hastalıkları için şifa aramaya gelen binlerce insan bulunmakta. Bu noktada sizler için hazırladığımız hangi hastalığa hangi kaplıcanın iyi geldiğiniz okuyabilirsiniz.

 

Aşağıda belirtmiş olduğumuz kaplıcaların yanında hangi kaplıcanın hangi hastalığa iyi geldiğini görebilirsiniz.

Ankara Beypazarı Kaplıcası :  Bu kaplıcada Kemik,Solunum hastalıkları, Kalp-Damar Tıkanıklığı, Kadın hastalıkları, Kas hastalıkları gibi bir çok hastalığa bu kaplıca iyi gelmektedir.

Ankara Haymana Kaplıcası : Bu kaplıacada özellikle romatizma, böbrek, sindirim, kalp-damar ve çocuk hastalıklarına iyi gelen bir kaplıcadır.

Ankara Kızılcahamam Kaplıcası : Bu kaplıcada sinir hastalıkları, kas ve kemik hastalıkları, kadın hastalıkları, solunum yolu hastalıkları, kan değerlerindeki yüksek yağ ve obezlik ile şişmanlığa iyi geldiği bilinmektedir.

Afyon Gazlı Gol Kaplıcası ; Bu kaplıcada romatizma hastalığı, solunum, sindirim, şeker gibi hastalıklara iyi geldiği bilinmektedir.

Afyon Sandıklı Kaplıcası ; Bu kaplıcada cilt, karaciğer, safra kesesi, sindirim, kas, kemik, şeker hastalıklarına iyi geldiği bilinmektedir.

Aydın Burhaniye-Ortakçı Kaplıcası; Bu kaplıcada böbrek, üroloji, şeker, şişmanlık, kas, kemik, karaciğer ve safra kesesi rahatsızlıklarına iyi geldiği bilinmektedir.

Aydın Germencik-Alangulu Kaplıcası;  Bu kaplıcada romatizma, göz, kalp-damar, solunum, şişmanlık, kanda yüksek yağ, sindirim rahatsızlığı gibi hastalıklara iyi geldiği bilinmektedir.

Aydın Kızıldere Ilıcası; Bu ılıcada şeker, şişmanlık, karaciğer, safra kesesi, sindirim, böbrek, üroloji rahatsızlıkları gibi hastalıklara iyi geldiği bilinmektedir.

Balıkesir Gönen Kaplıcası; Bu kaplıcada romatizma, sindirim, solunum, karaciğer, safra kesesi, şeker rahatsızlığı gibi hastalıklara iyi geldiği bilinmektedir.

Balıkesir Susurluk-Kepekler Kaplıcası; Bu kaplıcada solunum, kas ve kemik, kadın ve çocuk hastalıklarına iyi geldiği bilinmektedir.

Bolu Termal; Bu termal’de  kalp-damar, kanda yüksek yağ, şişmanlık, sindirim, kas ve kemik hastalıklarına ve bir çok hastalığa iyi geldiği bilinmektedir.

Bursa Gemlik-Armutlu Kaplıcası; Bursa’ait bu kaplıcada romatizma, karaciğer, safra kesesi, sindirim, solunum rahatsızlıklarına iyi geldiği bilinmektedir.

Bursa İnegöl-Oylat Kaplıcası; Bu kaplıcanın özellikle romatizma, böbrek, üroloji rahatsızlıklarına iyi geldiği bilinmektedir.

Bursa Vakıfbahçe Kaplıcası; Bu kaplıcanın özellikle romatizma, böbrek, üroloji rahatsızlıklarına iyi geldiği bilinmektedir.

Denizli Pamukkale Kaplıcası; Bu kaplıcanın özellikle kalp-damar, şeker, şişmanlık, üroloji, karaciğer, safra kesesi, sindirim, solunum, kas ve kemik rahatsızlıkları ve bir çok hastalığa iyi geldiği bilinmektedir.

Diyarbakır Çermik Kaplıcası; Bu kaplıcanın romatizma, solunum, cilt rahatsızlıkları ve bir çok hastalığa iyi geldiği bilinmektedir.

İstanbul Yalova Termal; Bu termal’de karaciğer, safra kesesi, sindirim, romatizma, şeker hastalıkların tedavisinin en bilindik termal yeri olduğu bilinmektedir.

İzmir Balçova Kaplıcası; Bu kaplıcanın solunum, cilt, şeker, sindirim, kas ve kemik hastalıklarına, ve bir çok hastalığa iyi geldiği bilinmektedir.

İzmir Çeşme Kaplıcası; Bu kaplıcanın solunum, cilt ve kadın hastalıklarına ve bir çok hastalığa iyi geldiği bilinmektedir.

Kayseri Bayramhacı Kaplıcası; Bu kaplıcanın solunum, kas ve kemik, sindirim ve çocuk hastalıklarına ve bir çok hastalığa iyi geldiği bilinmektedir.

Kırşehir Terme Kaplıcası; Bu kaplıcanın romatizma, sindirim, solunum, kalp-damar ve kadın hastalıklarına ve bir çok hastalığa iyi geldiği bilinmektedir.

Konya Ilgın Kaplıcası; Bu kaplıcanın şeker, sindirim, böbrek, üroloji, solunum yolları rahatsızlıklarına ve bir çok hastalığa iyi geldiği bilinmektedir.

Kütahya Gediz Kaplıcası; Bu kaplıcanın karaciğer, safra kesesi, cilt, sindirim, kas ve kemik rahatsızlıklarına ve bir çok hastalığa iyi geldiği bilinmektedir.

Kütahya Simav Kaplıcası: Bu kaplıcanın safra kesesi, cilt, sindirim, kas ve kemik rahatsızlıklarına ve bir çok hastalığa iyi geldiği bilinmektedir.

Kütahya Yoncalı Kaplıcası; Bu kaplıcanın şeker, kas ve kemik, böbrek rahatsızlıklarına ve bir çok hastalığa iyi geldiği bilinmektedir.

Manisa Salihli-Kurşunlu-Kükürtlü Kaplıcaları; Bu kaplıcanın cilt, solunum, sindirim rahatsızlıklarına ve bir çok hastalığa iyi geldiği bilinmektedir.

Mardin Germiab Kaplıcası; Bu kaplıcanın cilt, solunum, kas ve kemik, sinir sistemi rahatsızlıklarına ve bir çok hastalığa iyi geldiği bilinmektedir.

Muğla Bodrum-Karaada Kaplıcası; Bu kaplıcanın solunum, cilt, kadın ve çocuk hastalıkları, kas ve kemik rahatsızlıklarına ve bir çok hastalığa iyi geldiği bilinmektedir.

Muğla Köyceğiz-Sultaniye Kaplıcaları; Bu kaplıcanın kadın hastalıkları, kalp-damar rahatsızlıklarına ve bir çok hastalığa iyi geldiği bilinmektedir.

Nevşehir Kozaklı Kaplıcası; Bu kaplıcanın romatizma, kadın hastalıkları, kalp-damar rahatsızlıklarına ve bir çok hastalığa iyi geldiği bilinmektedir.

Niğde Çiftehan Kaplıcası; Bu kaplıcanın solunum, sindirim, cilt, kas ve kemik rahatsızlıklarına ve bir çok hastalığa iyi geldiği bilinmektedir.

Niğde Ziga Çelikli Kaynak Kaplıcası; Bu kaplıcanın solunum, romatizma, çocuk rahatsızlıklarına ve bir çok hastalığa iyi geldiği bilinmektedir.

Ordu Ilıca Kaplıcası;  Bu kaplıcanın karaciğer, safra kesesi, sindirim, romatizma, kanda yüksek yağ oranı gibi rahatsızlıklarına ve bir çok hastalığa iyi geldiği bilinmektedir.

Rize Çamlıhemşin Kaplıcası; Bu kaplıcanın sinir sistemi, kas ve kemik, böbrek, üroloji, cilt hastalıklarına ve bir çok hastalığa iyi geldiği bilinmektedir.

Samsun Havza Kaplıcası; Bu kaplıcanın romatizma, böbrek, üroloji sinir sistemi rahatsızlıklarına ve bir çok hastalığa iyi geldiği bilinmektedir.

Sivas Kangal-Balıklı Çermik Kaplıcası; Bu kaplıcanın cilt, romatizma, sinir sistemi hastalıklarına ve bir çok hastalığa iyi geldiği bilinmektedir.

Sivas Sıcak Çermik Kaplıcası; Bu kaplıcanın şeker, sindirim, romatizma rahatsızlıklarına ve bir çok hastalığa iyi geldiği bilinmektedir.

Yozgat Boğazyılan Kaplıcası; solunum, kas ve kemik, sinir sistemi hastalıklarının tedavisinde etkili olduğu bilinmektedir.

Aslında bakacak olursak eğer kaplıcaların hastalıklara iyi geldiği bilinmekte fakat özellikle tüm kaplıcaların ortak iyi geldiği hastalıklar bulunmakta bunlardan bazıları ; Böbrek, Romatizma, kas ve kemik, Solunum, Safra kesesi, Cilt ve şeker gibi hastalıkların ortak tedavisinde etkili olduğu gözlenmektedir. Size yakın ve hastalığınıza iyi geleceğini düşündüğünüz kaplıcanın iletişim bilgilerine Google arama yaparak ulaşabilirsiniz. Hangi Kaplıca Ne Tür Hastalığa İyi Geliyor ? işte tüm soruların cevabı bu sitede.

6 thoughts on “Hangi Kaplıca Ne Tür Hastalığa İyi Geliyor ?

Bir yanıt yazın