Eynal Kaplıcaları

Eynal Kaplıcaları

Eynal : Kütahyanın  merkezine 4 km. mesafede Gölcük dağının eteğinde geniş bir alana yayılmış tesisleriyle, gerdanlık gibi asılı görünüm veren mülkiyeti Simav belediyesine ait Eynal Kaplıcası, Simav Belediyesi bünyesinde işletme olarak çalıştırılmaktadır.
Simav denilince akla ilk gelen Eynal Kaplıcasıdır. 3 Bin yıldan beri hastalara şifa dağıtan Eynal Kaplıcası için; 1671 yılında Evliya ÇELEBİ ” Dünyada ve Anadolu’ da pek çok kaplıcayı gezdim gördüm . Ama Eynal Kaplıcası gibisini görmedim . Böylesi yeryüzünde yoktur.” diye belirtmiştir.
Eynal Kaplıcasındaki sıcak su kaynakları termal oteller ve motellerin yanında; Jeotermal enerji ile şehirdeki ev ve iş yerlerinin ısıtılması ile Eynal bölgesindeki birçok seranın ısıtılması da yapılmaktadır.

Ege bölgesinin İç Batı Anadolu bölümünde Simav dağlarının eteğinde kurulu, Kütahya’ya bağlı bir ilçedir. Simav’da belediye teşkilatı 1867 yılında kurulmuştur.
Doğa güzelliği ve kaplıcası ile ünlüdür. İsmini Antik Synaos’tan alır. Yer altı zenginlikleri pek çoktur. Yeşil görünümüyle Bursa’yı hatırlatır. Muntazam şehir içi yolları, binaları, 30 bin nüfusu,okulları ve Devlet hastanesiyle güzel bir şehir manzarası arz eder.
Kaplıcası ise 700 yatak kapasiteli olup 70 odalı 2 adet otel , 126 Apart motel ve 15 adet hususi aile banyosu , 2 adet termal havuzlu Türk hamamı , kapalı termal yüzme havuzu , aqua park – açık yüzme havuzu , şifalı ayak banyosu , 200 kişilik lokanta , 150 kişilik aile restaurantı ve toplantı salonu , çay kahve salonu ve televizyon izleme salonları , kafeterya , masa tenisi , bilardo , oyun salonu ile çay bahçeleri , mangal yapabileceğiniz piknik alanları , çocuk oyun parkları , gezi alanları , voleybol , basketbol , çim futbol sahası , market , pide fırını , berber ve cami bulunmaktadır.

Apart motellerinde  :
1 adet çift kişilik gardroplu yatak odası,
2 adet çekyat bulunan oturma odası, Tv. yayınları için merkezi anten sistemi, kendinize ait direkt telefon, ev tipi buz dolabı, yemek pişirebilmeniz için
3 lü ocak, çay takımları, yemek masası sandalyesi bulunan mutfak, manzarası güzel geniş balkon, derin mermer küvetli termal banyosu bulunmaktadır.

Eynal Kaplıcaları
Eynal Kaplıcaları

-Hususi aile banyosu ; günü birlik gelen ziyaretçilerimiz için saat ücretli olup, dinlenmek için çift kişilik yatağı, derin mermer küvetli termal banyosu bulunmaktadır.
Şifalı ayak banyosu ; Mantar, egzama ve ayak mafsal ağrılarına iyi gelmektedir. Üzeri kapalı , küçük havuzu bulunan kaplıcamız içinde bir tesistir.
Kaplıcada tüm kapalı mekanlar jeotermal ısıtma sistemi ile ısıtılmaktadır. Kaplıcadan Simav’a 07.30 ile 23.30 saatleri arası, Simav’dan kaplıcamıza 07.00 ile 23.00 saatleri arası Belediye otobüs seferleri yapılmaktadır.
Otel odalarında ; 1 çift kişilik, 1 tek kişilik yatak, oda servisi, televizyon, mini buzdolabı, direkt telefon, termal küvetli banyo, manzarası güzel geniş balkon bulunmaktadır.
Termal , havuzlu Türk hamamı ;
Bünyesinde bulunan iki adet hamamız, sauna, yüzme havuzu, ferah yıkanma bölümleri ile dönüşümlü olarak bayanlara ve erkeklere sabah 07,00 dan 23,00 a kadar çok düşük bir ücretle hizmet vermektedir.

150 kişilik aile restaurantı ve toplantı salonu ;
Kaplıcanın en güzel yerindedir. Buradan tesislein doğa ile bütünleşen güzelliğini kuş bakışı seyredebilirsiniz. Salonu balkonu ve terasında ailenizle çok rahat oturabileceğiniz bir ortamda mangal kömüründe ızgara , salata , soğuk meze ve meşrubat çay , kahve alabileceğiniz , istendiğinde iş toplantıları da yapılabilen bir tesisimizdir.

· Kaplıcada sıcak su kuyularındaki termal suların sıcaklığı 97°C – l62°C olup debisi yaklaşık 270 lt/sn. dir.
Sıcaklığı l60°C dereceyi geçen şifalı sularımızda ;
Katyonlar : Calsiyum – Sodyum
Anyonlar : Bio Carbonat, Sülfat, Metoborikasit, Florür, Bromür bulunmaktadır.
200 kişilik lokanta ve teras ;
Sabah kahvaltınızı yapabileceğiniz bu salon ve terasta birbirinden değişik çorba , et ve sebze yemekleri ile saat 18,00 den itibaren odun kömürüyle pişirilen her türlü ızgaradan canlı müzik eşliğinde istifade etmeniz mümkündür.

Eynal Kaplıcaları Kapalı Termal Yüzme Havuzu 


7 x 7 metre genişliğinde 1,40 cm. derinliğinde termal havuz bölümü , dinlenmek için oturma gurupları , şezlonglar , duş, soyunma ve giyinme bölümleri ile ferah bir mekandır. Gün içinde program dahilinde bayanların ve erkeklerin kullanımına sunulmaktadır.
Tesislerimize yılda 250.000 turist gelmekte yıllık doluluk oranı % 98 civarındadır,
Müşterilerimizin çoğunluğu İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa, Konya gibi metropol kentlerimiz ve diğer il ve ilçelerden gelenlerden oluşmaktadır

· Aquapark ve açık yüzme havuzu ;
· 4,000 m 2 alan üzerine kurulu kenarları kafeterya ve soyunma giyinme bölümleri ile kapalı 16 x 35 metre genişliğinde 140 cm. ve 110 cm. derinliği olan düşük ısıda termal sulu yüzme havuzu, 3 adet büyük, 2 adet küçük su kaydırağı, kaydıraklı küçük çocuk oyun havuzu, tost, meşrubat, çay alabileceğiniz kapalı ve açık kafeteryası, çocuk oyun odası, jimnastik salonu, oyun salonu bulunan dönüşümlü olarak bayanlara ve erkeklere hizmet veren bölgede tek olma özelliğini koruyan tedavi, spor ve eğlence merkezidir.

“YERDEN FIŞKIRAN SAĞLIK “

Özelliği ile oteller ve moteller turizm gruplarına en kaliteli hizmeti bünyesinde bulundurduğu eğitim seviyesi çeşitli kurslarla artırılan personellerimizle ve sürekli yenilenen ve artan tesis imkanlarıyla sizleri ağırlamaktan gurur duyarız.
Ayrıca Eynal Kaplıcalarındaki 725 mt. derinlikteki 162°C sıcak su ile Simav şehir merkezindeki 2000 konuta eşdeğer jeotermal enerji ile merkezi ısıtma 365 gün 24 saat evlere sıcak su verilmektedir.
Çevre dostu olarak bilinen bu sistemin 8000 konuta tamamlanılması için 2.ana hat Ø 400 çapında 4200 metrelik jeotermal paket boru döşenmesi ve montaj işi yatırımı başlatılmış 2001 Haziran ayında hizmete alınmıştır.
“Dünyada ve Anadolu da birçok kaplıcayı gezdim, gördüm ama; Eynal Kaplıcaları gibisini görmedim, böylesi yeryüzünde yoktur” Evliya Çelebi

Eynal Kaplıcaları nelere iyi gelir:

· İnsanlara uzun yıllar şifa dağıtan Eynal Kaplıcasında sular ;
*Romatizma, Siyatik,
*Kırık, Çıkık, Kireçlenme
*Cilt ve Deri Hastalıkları
*Cinsel rahatsızlıklar
*Ruhen ve bedenen
görülen yorgunluklar
*Nevrit, Nevralji
*Böbrek taşlarının dökülmesi gibi bir çok rahatsızlıklarına şifa dağıtmaktadır.

Eynala Ulaşım ( Eynala Nasıl Giderim )

Kütahya Simav Eynal Kaplıcaları; Kütahya iline bağlı olan ve Uşak – Balıkesir kara yolu üzerinde bulunan Simav ilçesine 4 km uzaklıkta yer almaktadır.

Ulaşım olanakları : Kaplıca alanına ulaşım, kara yolu bağlantısı ile sağlanmaktadır. Demir yolu ulaşımı ise 90 km uzaklıktaki Tavşanlı’da bulunan tren istasyonundan sağlanmaktadır. İzmir’de bulunan hava alanına 225 km uzaklıktadır.

Eynal Kaplıcalarına bazı illerimize uzaklıkları aşağıya çıkarılmıştır.

İLLERİMİZ

İZMİR-EYNAL 235 km.
BALIKESİR – EYNAL 137 km.
BURSA- EYNAL 188 km.
İSTANBUL-EYNAL 430 km.
KÜTAHYA-EYNAL 145 km.
UŞAK-EYNAL 85 km.
ANKARA-EYNAL 453 km.
ANTALYA-EYNAL 379 km.
KONYA-EYNAL 420 km.
AFYON-EYNAL 197 km.

Kütahya Simav Eynal Kaplıcaları

Rezervasyon İçin İletişim Numaraları
0 274 547 20 01
(10 Hat )

Kaplıcalara gitmek için tıklayın.

Bir yanıt yazın