Oylat Kaplıcaları Şifa Merkezi

Oylat Kaplıcaları Şifa Merkezi

Oylat kaplıcaları Marmara Bölgesinin güney kesiminde bulunan Bursa ili, İnegöl ilçesi, Hilmiye Köyünde yer almaktadır. Kaplıca alanı çevresi ormanlarla kaplı bir vadide konumlanmıştır.

Oylat Kaplıcaları Ulaşım

Oylat Kaplıcaları Bursa –Eskişehir Kara yolu üzerinde İnegöl’e 27 km uzaklıktadır. Bursa’ya kara, deniz ve hava ulaşım araçlarını kullanarak erişmek mümkündür. İstanbul-Bursa karayolu ile 243 km, Ankara-Bursa ise 380 km dir. Oylat Termalleri  denize 100 km, Uludağ’a 130 km, Bursa Yenişehir Havaalanına 50 km, mesafede yer almaktadır.

Oylat Yükseklik :
Kaplıca alanı deniz seviyesinden 840 m yüksekliktedir.

Oylat kaplıcaları
Oylat kaplıcaları

Oylat İklim Özellikleri 

Kaplıca alanındaki iklim özellikleri, Akdeniz iklimine yakın olmakla birlikte karasal iklim kuşağında yer almasından dolayı karasal özellikler göstermektedir.

Tedavi (Endikasyon) Özellikleri :

Kaplıca suyunun, tedavi özellikleri Sağlık Bakanlığınca belirlenmiş olup, hekim kontrolünde banyo uygulamaları seklinde ortopedik ve nörolojik sekellerin rehabilitasyonunda kullanılabilir niteliktedir.

 

Oylat Termal Su Özellikleri 

Fiziksel Özellikler
Renksiz, berrak.
Kimyasal Özellikler
Bikarbonat, klorür, florür, sülfat, kalsiyum, magnezyum, sodyum, potasyum, lityum, anyon ve katyon iyonlar.
Fiziko Kimyasal Özellikler
Ph:6,5,
Ec:1450
Sertlik:19,5 Frs
Salitine: 5
Bi-karbonat:29,3 mg/l
Demir:0,032 Nitrat:3,845 mg/lt
Toplam Mineralizasyon
1268 Mg/lt
Sıcaklık
40,5 ºC

Oylat Termal Tesis ve Bilgileri 

Oylat termallerinde üç otel ve bir de apart konaklama üniteleri bulunmaktadır. Bu tesislerin tamamında yaklaşık 690 yatak bulunmaktadır. Orman arazisinde bulunan tesisler Oylat A.Ş. tarafından işletilmektedir. Oylat Kaplıcaları noktasında ait kür merkezine Sağlık Bakanlığı tarafından 14.06.2005 tarih ve 55 sayıile kaplıca işletme izin belgesi verilmiştir.

Kaplıcada bulunan tesisler bütün yıl boyunca açık olmakla birlikte en dolu sezonu yaz mevsimidir. Odalarda termal su bulunmaktadır. Tesislerde balneoterapi, fizik tedavi ve masaj bölümleri yer almaktadır. Tesise gitmek için tıklayın.

Bir yanıt yazın